Rozpoczyna się rekrutacja dzieci w wieku 3 - 4 lat do powstającego przedszkola Gminy Siemiatycze.

WNIOSEK REKRUTACYJNY

przedszkole plakat 2081 03

Od 1 września bieżącego roku Gmina Siemiatycze uruchamia 2-oddziałowe przedszkole dla dzieci w wieku 3 i 4 lat. Placówka będzie dostępna przez 10 godzin dziennie, w budynku obecnego Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach, przy ul. Kościuszki 88 (za zajezdnią PKS).

Funkcjonowanie przedszkola będzie możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Pobyt dziecka w przedszkolu będzie bezpłatny, również na czas dłuższy, niż 5 godzin. Rodzic będzie ponosił wyłącznie koszty przygotowania obiadów, w wysokości około 50 zł miesięcznie (średnio - 2,50 zł za obiad). Śniadania i podwieczorki będą zaś finansowane ze środków projektu.

Nasze przedszkole będzie pierwszą tego typu placówką na terenie powiatu siemiatyckiego, wyposażoną m.in. w całoroczny plac zabaw, usytuowany w obecnej sali gimnastycznej. Do dyspozycji dzieci będą m.in: ściana wspinaczkowa, zjeżdżalnie, trampolina, suchy basen z piłeczkami i inne atrakcje. Dzieci będą korzystały z zajęć dodatkowych: język angielski, zajęcia taneczne, zajęcia sportowe i inne.

Liczba miejsc przedszkolnych - 40. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego serdecznie zapraszamy rodziców do rozważenia oferty naszej placówki i zapisywania dzieci.

Wnioski można składać w Urzędzie Gminy Siemiatycze, ul. Kościuszki 35, pokój nr 6. Więcej informacji o przedszkolu pod nr tel. 85 655 28 60 w. 41.

Wizualizacja wnętrz: