Gransee - miasto w Brandenburgi, w powiecie Oberavel, w Niemczech. Współrzędne geograficzne: 13.1559502, 53.0047002.

gransee 01              gransee herb 01

     Gransee leży ok. 20 km na południe od miasta Fürstenberg/Havel i ok. 55 km na północ od Berlina, na trasie drogi krajowej B96. Obszar miasta położony jest na Pojezierzu Meklemburskim, na płaskim stożku napływowym - sandrze.

     Dzielnice Gransee:
- Altlüdersdorf
- Dannenwalde
- Gramzow
- Kraatz-Buberow
- Meseberg
- Neulögow
- Neulüdersdorf
- Margaretenhof
-Seilershof
-Wentow
- Wendefeld
-Ziegelei
-Ziegelscheune.      
Strona internetowa Gransee.

Galeria z Gransee: 

     W dniach 6-8 września 2009 r. na terenie Gminy Siemiatycze przebywała delegacja władz samorządowych Gransee. Delegacja liczyła 4 osoby:
1. Horst Stuhlmuller – Przewodniczący Rady Powiatu,
2. Frank Stege – Dyrektor Urzędu Gminy
3. Wolfgang Schwericke – Kierownik Działu Gospodarki Komunalnej UG
4. Kathrin Reiffler – Kierownik Działu Organizacyjnego UG.
     Podczas pobytu goście odwiedzili siedziby następujących przedsiębiorców:
1. DZT Tymińscy  Baciki Średnie
2. PATER FIRMA  Siemiatycze-Stacja
3. DAMIAN-Wiklina Klekotowo
     W trakcie spotkania z Wójtem Gminy Siemiatycze, kierownikami referatów urzędu gminy oraz jednostek organizacyjnych  zostały wymienione doświadczenia i zakres realizowanych zadań przez samorząd Gminy Siemiatycze i stronę niemiecką.
gransee wizyta 06

 


    14 czerwca 2015 r., w ramach wymiany młodzieży polsko – niemieckiej między Gminą Siemiatycze, a zaprzyjaźnioną Gminą Gransee do Siemiatycz przyjechało 14 uczniów z V i VI klasy szkoły podstawowej wraz z 2 opiekunkami.
    Młodzież niemiecka spotkała się z Wójtem Gminy Siemiatycze - Edwardem Krasowskim, który opowiedział o gminie Siemiatycze. Goście przywieźli ze sobą upominki. Sami również zostali obdarowani prezentami. Zwiedzili okolicę, byli w parku linowym w Wólce Nadbużnej.
    Więcej o tym wydarzeniu tutaj.

gransee wizyta 07

 


    W dniach 27 – 28 maja 2016 r. delegacja z Gminy Siemiatycze, na zaproszenie władz samorządowych, uczestniczyła w Gransee w obchodach Święta Strażaka. Przedstawiciele naszej gminy spotkali się z serdeczną gościnnością. Zwiedzili miasto, uczestniczyli w miejskiej paradzie, oraz Święcie Strażaka. W rozmowach z władzami Gransee uzgodniono kolejne etapy współpracy, w tym następne wizyty przedstawicieli obu samorządów, a przede wszystkim wymiany dzieci i młodzieży polsko – niemieckiej.

 


    W dniach 7 – 12 maja 2017 r.  na zaproszenie Gminy Siemiatycze oraz Gimnazjum Gminnego przyjechała 16-osobowa grupa młodzieży z zaprzyjaźnionej gminy Gransee z Niemiec, wraz z dwoma opiekunkami. To już kolejny etap corocznej wymiany młodzieży polsko – niemieckiej.
     W ciągu 5 dni goście z Niemiec zwiedzili: Siemiatycze, Białystok, byli na św. Górze Grabarce, w gospodarstwie agroturystycznym z licznymi atrakcjami „Puszczykówka” koło Suchowoli, w Białowieskim Parku Narodowym, w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Był też czas, by poznać atrakcje gminy Siemiatycze, m.in. park linowy, zaprzyjaźnić się z rówieśnikami z Gimnazjum Gminnego, uczestniczyć w festynie w tej szkole.
    Niemiecka młodzież wyjechała z wieloma prezentami, a przede wszystkim z licznymi przyjaźniami i wspomnieniami. Więcej zdjęć z wizyty tutaj.

gg wymiana 2017 06