Ponad 33 tysiące zł kosztowała renowacja i konserwacja zabytkowych organów, znajdujących się w kościele pw. N. M. P. Różańcowej w Kłopotach Stanisławach.

     Większość tych kosztów pokryła parafia. 5 tys. zł to dotacja z budżetu Gminy Siemiatycze.

    Zakres prac pokrywał naprawę wszystkich zniszczonych elementów, na różnych płaszczyznach. W przypadku braku możliwości naprawy, wykonana została rekonstrukcja poszczególnych elementów. Celem renowacji było przywrócenie pełnej sprawności technicznej i muzycznej tego instrumentu.

     Prace prowadziła firma z Szudziałowa.

     Organy znajdujące się w kościele w Kłopotach Stanisławach zostały zbudowane w pierwszej połowie XX wieku, przez organomistrza Antoniego Orłowskiego z Wilna. Instrument powstał z myślą o kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Hajnówce. I tam organy trafiły na wiele lat, jednak w 1974 r., staraniem ks. Krzysztofa Maksimiuka (proboszcz z lat 1970 – 1978,) zostały sprowadzone i zainstalowane właśnie w kościele w Kłopotach Stanisławach.

     Są to organy 11 głosowe, pneumatyczne, manuał jest z pedałem. Rozpiętość tonalna klawiatury – 56 klawiszy, pedału – 27 klawiszy.