Będzie kolejna świetlica wyremontowana w ramach programu „Senior+”, finansowanego przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

senior plus logo

Tym razem gruntownej przebudowie zostanie poddany budynek świetlicy w Bacikach Dalszych. To efekt zakwalifikowania wniosku Gminy Siemiatycze do dofinansowania takiego remontu.

Nazwa zadania – „Utworzenie i wyposażenie Klubu Senior+ w Bacikach Dalszych”. Termin realizacji: 1 marca – 31 listopada 2018 r.

Zakres remontu: termoizolacja budynku, wykończenie wnętrza, wymiana okien i drzwi, wymiana instalacji elektrycznej, budowa łazienki z toaletami, adaptacja miejsca na szatnię, budowa tarasu, zakup wyposażenia (stołów, krzeseł, kanapy, sprzętu kuchennego).

Celem programu „Senior+” jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym, poprzez rozbudowę sieci dziennych domów i klubów dla osób starszych (mających powyżej 60 lat/).

Dofinansowanie - ok. 150 tys. zł

W grudniu 2017 r. w Krupicach oddany został do użytku pierwszy na terenie Gminy Siemiatycze Klub "Senior+", również dzięki dotacji.

baciki dalsze swietlica 01