Rozwój infrastruktury turystycznej poprzez utworzenie placu zabaw w Wólce Nadbużnej” - to kolejny projekt Gminy Siemiatycze, który został zakwalifikowany do dofinansowania.

Stowarzyszenie LGD Tygiel Doliny Bugu ogłosiło listę operacji wybranych do dofinansowania w ramach naboru nr 4/2018 – przedsięwzięcia 1.2.2 Lokalnej Strategii Rozwoju 2014 – 2020 „Inicjatywa lokalna w społecznościach”.

Wśród wniosków zakwalifikowanych do realizacji znalazł się projekt Gminy Siemiatycze, zaplanowany do realizacji w Wólce Nadbużnej, na terenie Bazy Turystyczno – Rekreacyjnej, pod nazwą „Rozwój infrastruktury turystycznej poprzez utworzenie placu zabaw”.

Kwota dofinansowania – 32.087 zł (ok. połowa planowanych kosztów).

Wśród wielu urządzeń placu zabaw znajda się m.in.: urządzenie typu „statek”, zestaw typu "Arena", bujaki, huśtawki, karuzela, drabinki, piaskownica.

Termin realizacji zadania – 2019 r.