Kolejne spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej w Tołwinie w ramach doradztwa zawodowego.

    W drugim spotkaniu uczniowie Szkoły Podstawowej w Tołwinie zapoznali się ze specyfiką pracy strażaka. O tajnikach oraz aspektach tego fachu opowiadał st. kpt. Przemysław Trochimiak, dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach. Jak się okazuje - zawód strażaka to służba nie tylko w płomieniach. Do zajęć strażaków, obok udziału w akcjach ratowniczo - gaśniczych, należy także działalność ratownicza, likwidowanie wszelkich zagrożeń o charakterze chemicznym, radiologicznym, ewakuacja ludności z zagrożonego terenu, likwidacja zagrożenia wodnego i drogowego. Uczniowie dowiedzieli się, jakie wymogi stawiane są kandydatom na strażaków, oraz jakie ścieżki edukacyjna należy przebyć, aby zostać strażakiem. Uczniowie poznali też podstawowy sprzęt strażacki.

 

sptolwin doradztwo 02 2018 01

sptolwin doradztwo 02 2018 02

sptolwin doradztwo 02 2018 03

      fot. SP Tołwin