Gmina Siemiatycze rozstrzygnęła postępowanie przetargowe dotyczące przebudowy budynku schroniska w Wólce Nadbużnej, wraz z budową infrastruktury turystycznej.

Najkorzystniejsza oferta wpłynęła od spółki PAWO, Białystok, ul. Szosa Baranowicka 80.

Cena oferty – 196.000 zł.

Schronisko znajduje się na terenie Bazy Rekreacyjno – Wypoczynkowej. Na przebudowę Gmina Siemiatycze otrzymała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, działania - „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu.

Przebudowa schroniska będzie polegała na dostosowaniu poddasza istniejącego budynku do warunków mieszkalnych. Poddasze użytkowe zostanie również umeblowane. Z kolei obok schroniska powstaną m.in. wiaty i pergole. Tym samym gminna Baza zostanie powiększona i uatrakcyjniona dla turystów i wypoczywających.

Termin zakończenia prac – 11 czerwca 2018 r.

schronisko wolka 2017

Obecny budynek schroniska.