Umowa na dofinansowanie placu zabaw podpisana.

turna plac umowa 2018 02

11 maja Wójt Edward Krasowski, oraz skarbnik Barbara Suszyńska, podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego umowę na dofinansowanie placu zabaw, który powstanie na terenie Bazy Turystyczno – Rekreacyjnej w Wólce Nadbużnej.

Nazwa zadania – „Rozwój infrastruktury turystycznej poprzez utworzenie placu zabaw w Wólce Nadbużnej”. Zadanie dotyczy naboru wniosków w konkursie w ramach przedsięwzięcia 1.2.2 Lokalnej Strategii Rozwoju 2014 – 2020 „Inicjatywa lokalna w społecznościach”.

Projekt Gminy Siemiatycze obejmuje budowę i montaż wielu urządzeń rekreacyjnych dla dzieci, m.in. zestaw typu "Arena", bujaki, huśtawek, karuzeli, drabinek, piaskownicy, oraz nowoczesnego urządzenia wielofunkcyjnego typu „statek” (o powierzchni 63 metrów kw.).

Kwota dofinansowania – 32.087 zł (ok. połowa planowanych kosztów).

Termin realizacji zadania – 2019 r.

Obecnie na terenie Bazy w Wólce Nadbużnej trwa remont budynku schroniska, oraz przebudowywany jest teren w celu poszerzenia oferty dla gości, w tym najmłodszych. Po przyszłorocznym zamontowaniu nowych urządzeń rekreacyjnych, cała Baza jeszcze bardziej zyska na atrakcyjności.

turna plac umowa 2018 01

Przykładowe urządzenia placu zabaw:

wolka plac 2018 01    wolka plac 2018 02