11 czerwca, na placu przed siemiatyckim starostwem odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości wielu strażakom wręczono odznaczenia, medale, w tym druhom z gminy Siemiatycze.

dzien strazaka 2018 2

Organizatorem uroczystości była Komenda Powiatowa PSP w Siemiatyczach oraz Zarząd Powiatowy OSP RP w Siemiatyczach.

W uroczystościach uczestniczył między innymi Jarosław Zieliński Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, nadbrygadier Jarosław Wendt Komendant Wojewódzki PSP, przedstawiciele samorządów powiatu siemiatyckiego.

Srebrny medal „Za długoletnią służbę” otrzymał: starszy kapitan Sylwester Uściniak, starszy aspirant Jarosław Daniluk, starszy ogniomistrz Tomasz Mantur.

Brązową odznakę „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” otrzymali: Druh Edward Harkiewicz, Druh Ernest Krauze.

Złoty medal „Za zasługi dla Pożarnictwa” otrzymał: Druh Jan Kapelko.

Srebrny medal „Za zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali: Druh Adam Czuprynko, Druh Grzegorz Kuźmicz, Druh Adam Malinowski, Druh Sławomir Suszyński.

Brązowy medal „Za zasługi dla Pożarnictwa: Kapitan Łukasz Krasowski, Aspirant Tomasz Jaroć, Wicestarosta Marek Bobel, Druh Kamil Zalewski, Druhna Anna Kiczko, Druh Andrzej Wierzba.

Srebrną Odznakę Honorową „Podlaski Krzyż Floriański” dostali: Druh Krzysztof Nikitorowicz, Druh Sergiusz Nikołajuk, Druh Janusz Saciuk, Druh Witold Terebun, Druh Józef Żeruń.

Brązową Odznakę Honorową „Podlaski Krzyż Floriański” otrzymał: Druh Paweł Gorochowicz, Druh Jarosław Szymański.

"Odznakę Strażak Wzorowy” otrzymali: Druhna Marta Zarzycka, Druhna Marzena Zieniuk, Druh Łukasz Ejsmont, Druh Eryk Jaszczołt, Druh Kamil Muczko.

dzien strazaka 2018 4

dzien strazaka 2018 3