Dobiegają końca prace związane z montażem i uruchomieniem nowego placu zabaw na terenie Bazy Rekreacyjno – Turystycznej w Wólce Nadbużnej.

Zainstalowane są już wszystkie elementy placu zabaw. W centralnym puncie stanął tzw. „statek” – urządzenie wielofunkcyjne, o powierzchni ponad 60 metrów kw. Na zakup tych urządzeń Gmina Siemiatycze otrzymała 32.087 zł. Do wykonania pozostało ogrodzenie.

Z kolei zakończone zostało zadanie związane z przebudową budynku schroniska na terenie parku linowego w Wólce Nadbużnej, oraz budową nowej infrastruktury rekreacyjno - turystycznej. Budynek schroniska został przystosowany do przyjęcia grup zorganizowanych na noclegi. Do tego celu przebudowane i wyposażone jest poddasze. Poza tym, na placu, zainstalowana zostanie nowa infrastruktura rekreacyjno – turystyczna, m.in. tzw. eurobungy. Na przebudowę Gmina Siemiatycze otrzymała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, działania - „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy "LEADER" w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu (81 464 zł).