Zakończyły się prace związane z projektem „Termomodernizacja obiektów publicznych na obszarze Gminy Siemiatycze”, czyli budynków szkół podstawowych w Czartajewie i Szerszeniach.

Przebudowa trwała od jesieni 2017 r. W ciągu ponad pół roku obie szkoły podstawowe zmieniły się w szerokim zakresie – wizualnie, pod względem estetyki, oraz energooszczędności.

W SP Czartajew powstał nowy budynek, łączący obie szkoły. Cały kompleks został docieplony, otynkowany, posiada nowe instalacje, nowe pokrycie dachowe, ma nowoczesne wyposażenie.

Podobnie jest w SP Szerszenie, oprócz remontu wnętrza. Tam jedną z największych nowości będzie ekologiczne ogrzewanie za pomocą tzw. zrębków.

Wykonawcą termomodernizacji SP Szerszenie była firma „Wikbud” z Siemiatycz. Kwota oferty – 1.315.291,48 zł. SP Czartajew rozbudowała firma Rob – Stan” z Siemiatycz (2 672 790 zł).

Gmina Siemiatycze otrzymała dofinansowanie na realizację projektu w 50%.

Do wykonania pozostały prace porządkowe, oraz zagospodarowanie placów przed szkołami.