Słochy Annopolskie godnie reprezentowały Gminę Siemiatycze.

 

kon 2018 56

 

  W I Powiatowych Zawodach Sołeckich "O Puchar Starosty Siemiatyckiego", rozegranych 7 października w Putkowicach Nadolnych (gm. Drohiczyn), podczas festynu "Z koniem za pan brat", udział wzięły 3 sołectwa - mistrzowie gmin: Mielnik (Sutno), Drohiczyn (Klepacze), oraz Słochy Annopolskie w zastępstwie za mistrzów gminy Siemiatycze (Baciki Bliższe).

  Rywalizacja polegała na poprawnym wykonaniu wielu konkurencji, na czas oraz punktowanych, m.in.: rzut do celu, slalom z oponą, przewożenie w taczce, strzał piłką do minbramki, przeciąganie liny.

  Zawody wygrało Sutno (gm. Mielnik), zdobywając mistrza powiatu. Słochy Annopolskie zajęły II miejsce, wyjeżdżając z festynu z okazałym pucharem za udział, wręczonym przez Wójta Gminy Siemiatycze Edwarda Krasowskiego.

 

kon 2018 86

  

  Powiatowe Zawody Sołeckie zostały rozegrane dzięki kilku instytucjom i podmiotom: stowarzyszeniu "Koń Nadbużański", Starostwu Powiatowemu w Siemiatyczach, Miejsko - Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Drohiczynie, Gminnemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekreacji w Mielniku, Gminie Siemiatycze.

   Nagrody w zawodach ufundowały: Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach, Gmina Drohiczyn, Gmina Mielnik, Gmina Siemiatycze.

 

kon 2018 103