Dzisiaj rozstrzygnięte zostały konkursy dla uczniów szkół z terenu gminy Siemiatycze, związane z 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Wybór był bardzo trudny. Większość prac plastycznych cechowała wysoka jakość wykonania, czytelność przekazu, pomysłowość. Podobnie było z „Selfie z niepodległą”. W tym przypadku uczniowie trafnie wybrali obiekty, które składały się na całość fotografii konkursowej.

    We wszystkich konkursach wpłynęło 138 prac. Najwięcej prac wykonali uczniowie w kat. klas IV – VI, z SP Czartajew, w konkursie „Pocztówka dla Niepodległej”.

   Pierwsze miejsca zajęli (bierzemy pod uwagę wszystkie konkursy i kategorie wiekowe): Magdalena Bobienko (SP Tołwin), Amelia Romaniuk (SP Tołwin), Karol Nowak (SP Czartajew), Wiktoria Koczewska (SP Czartajew), Julia Mudel (SP Czartajew), Julia Adamczuk (SP Czartajew), Paulina Łopaciuk (SP Czartajew).

   Drugie miejsca: Adam Romaniuk (SP Tołwin), Katarzyna Drywulska (SP Czartajew, dwa razy), Weronika Orzepowska (SP Czartajew), Sylwia Sobótka (SP Czartajew), Stanisław Kojtych (SP Tołwin), Justyna Kondrat (SP Czartajew).

   Trzecie miejsca: Kacper Tołwiński (SP Tołwin), Michał Walczuk (SP Czartajew), Tomasz Zacharczuk (SP Szerszenie), Weronika Kondraciuk (SP Szerszenie), Amelia Paterek (SP Tołwin), Oliwia Tołwińska (SP Tołwin), Kamil Kłopotowski (SP Czartajew).

   Najlepszym gratulujemy. Jednocześnie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach, jak również nauczycielom plastyki, oraz dyrekcji szkół, za aktywne propagowanie konkursów.

   Wszystkich uczniów zapraszamy 11 listopada (niedziela), na pierwsze Gminne Obchody Święta Niepodległości (cmentarz parafialny w Kłopotach Stanisławach, godz. 12.00). Podczas obchodów w/w uczniowie otrzymają nagrody. Wszyscy pozostali biorący udział w konkursach odbiorą dyplomy za udział w swoich szkołach.