Od 29 listopada oficjalnie w nowych warunkach funkcjonuje Przedszkole Gminy Siemiatycze.

  otwarcie 2018 logo 01

 

  Tego dnia, w obecności duchownych, przedstawicieli samorządów, służb mundurowych, oraz wielu instytucji nie tylko związanych z oświatą, radnych gminy Siemiatycze, a przede wszystkim dzieci i ich rodziców, oficjalnie zostało otwarte w dawnym budynku gimnazjum przedszkole gminne. Uroczystość rozpoczęła się krótką prezentacją możliwości estradowych dzieci z tego przedszkola, po czym p. Dyrektor tej placówki przywitała gości. Następnie do zebranych kilka słów skierował Wójt Gminy Siemiatycze Edward Krasowski, podkreślając trafną decyzję samorządu Gminy Siemiatycze, dotyczącą zagospodarowania lokalu po byłym gimnazjum, czego dowodem jest duże zainteresowanie nowym przedszkolem. W symbolicznym przecięciu wstęgi udział brali m.in. dzieci, rodzice, duchowni, przedstawiciele przedszkola i samorządu. Wszystkie nowe pomieszczenia wyświęcili Dziekani Siemiatyccy – księża mitrat Andrzej Jakimiuk, oraz prałat Jerzy Cudny. Końcówka wydarzenia, to znów część artystyczna w wykonaniu najmłodszych wraz z rodzicami.

 

p otwarcie 2018 09

 

    Adaptacja części budynku byłego gimnazjum na przedszkole trwała prawie 3 miesiące. Na wysokości zadania stanął wykonawca – firma „Majka” z Siemiatycz. Na nowe przedszkole składa się m.in.: kilka sal, całoroczna sala zabaw, scena teatralna, winda, plac zabaw i górka zjazdowa na zewnątrz, wszystko dostosowane jest dla osób niepełnosprawnych. Dzieci mają mnóstwo nowych zabawek i nowoczesnych tablic oraz gier edukacyjnych, a przede wszystkim wykwalifikowaną kadrę. Latem przedszkolaki będą mogły uprawiać ogródek.

 

p otwarcie 2018 02

 

    Wójt Edward Krasowski: - Staraliśmy się optymalnie wykorzystać ten budynek. Koncepcja była od początku taka, żeby zrobić coś nietuzinkowego. Cieszę się, że przygotowaliśmy tak bogatą ofertę edukacyjną. Nasze przedszkole może poszczycić się profesjonalnym teatrem z nagłośnieniem i oświetleniem. Mamy dwa świetnie wyposażone place zabaw - wewnętrzny na ośmiuset metrach kwadratowych, oraz zewnętrzny. To wszystko, to jest wartość dodana, ale byłoby to niczym, gdyby nie fantastyczna kadra. Dodatkowym atutem jest język angielski, który chcemy wprowadzić we wszystkich grupach.

 

p otwarcie 2018 11a

 

   Dyrektor Barbara Dłuska: - Mamy piękne przedszkole, kolorowe, wspaniale wyposażone z ogromną halą na wzór fikolandu i profesjonalną sceną teatralną. W tej chwili uczęszcza do nas niewiele, bo czterdzieścioro dzieci, ale na drugi rok spodziewamy się, że będziemy mieli komplet. Docelowo, chcemy, aby stworzyć cztery oddziały.

 

p otwarcie 2018 21

 

   Wójt Edward Krasowski: - Za zaangażowanie i ambitną pracę przy powstawaniu naszego przedszkola chciałbym serdecznie podziękować pracownikom naszego urzędu z panią Teresą Karolczuk na czele, wykonawcy, pani projektant, naszym pracownikom, którzy spędzili tutaj wiele tygodni. Dziękuje panu Mariuszowi Stawieckiemu za podarowanie nam nagłośnienia. Dziękuję kadrze pedagogicznej za wyjątkowe podejście do dzieci. Dziękuję rodzicom za to, że uwierzyli w nasze plany i przedszkole, z czego teraz wszyscy możemy teraz cieszyć się.

 

p otwarcie 2018 26

 

   Adaptacja pomieszczeń na przedszkole kosztowała prawie 2 mln zł, z czego prawie 1,5 mln zł, to dotacja. Rodzice dzieci ponoszą jedynie koszty związane z wyżywieniem - 50 zł miesięcznie. Dzieci mogą przebywać w placówce do 10 godzin.

   W planach obok obiektu planowane jest uruchomienie miasteczka ruchu drogowego, oraz sali edukacyjnej typu „ognik”.

 

 

 

 

Wystrój przedszkola: