Stali bywalcy Klubu „Senior+” w Krupicach przygotowują się do świąt.

    Nie chodzi bynajmniej o skrobanie karpia, czy mieszanie kutii, lecz wyrób stroików, bombek, kartek świątecznych. Powstało już wiele świątecznych dekoracji i ozdób i – jak mówią panie z Klubu – jeszcze mnóstwo pracy przed nimi, by obdarować wiele osób. Podstawowe materiały do wykonania ozdób, to: papier, bibuła, styropian, klej, szyszki, kwiaty, wstążki, a nawet owoce, orzechy włoskie, ugotowany makaron.

 

senior sw 2018 15

 

   - W zasadzie do wykonania stroików nadaje się wiele niepotrzebnych rzeczy. Trzeba mieć tylko pomysł i ewentualnie te rzeczy nieco przerobić, pokolorować, lub udoskonalić. Hitem wśród naszych pań z Klubu są bombki dekorowane poskręcanym, specjalnie przygotowanym do tego kolorowym papierem. Poza tym świetnie radzą sobie z produkcją stroików i kartek świątecznych. Do tego trzeba dodać ambicję, zaangażowanie, pomysłowość – mówi p. Dorota Kućmierowska – Leoniuk, instruktor Klubu w Krupicach.

   Świąteczne ozdoby trafią m.in. do: przedszkola gminnego, szkół, Wojewody Podlaskiego.

 

senior sw 2018 07