Zakończyła się budowa wiat w: Rogawce, Wólce Nadbużnej i Boratyńcu Ruskim.

   Budowy zostały sfinansowane z budżetu Gminy Siemiatycze.

   Na ukończeniu jest budowa identycznej wiaty w Turnie Małej.

   To kolejny etap tworzenia takich obiektów w poszczególnych miejscowościach Gminy Siemiatycze. W latach poprzednich wiaty na bazie sześciokąta powstały w: Anusinie, Kłopotach Bujnach, Kajance, Szerszeniach. Mniejsze zostały zbudowane przy świetlicach w Tołwinie, Wiercieniu Dużym i Romanówce. Obiekty cieszą się sporą popularnością. To miejsce rodzinnych, sołeckich i okolicznościowych spotkań.

   W 2019 r. powstanie duża wiata (sześciokątna) przy Szkole Podstawowej w Tołwinie.

 

wiaty 2019 rogawka 01

                                      Rogawka

 

wiaty 2091 bruski 01

                                   Boratyniec Ruski

 

wiaty 2019 wolka 01

                                  Wólka Nadbużna