7 kwietnia w Czartajewie (gmina Siemiatycze) Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się z żołnierzami 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina w ramach ćwiczeń, które odbywają na Lubelszczyźnie i w Podlaskiem.

   Szef MON oglądał m.in. element ćwiczenia związany z uzupełnianiem w śmigłowcach paliwa i amunicji w doraźnie organizowanych miejscach. Manewry wojska obserwowali licznie zebrani mieszkańcy Czartajewa oraz okolicznych miejscowości.

 

wot czartajew 2019 01

 

  Takich pokazów wojskowych w naszym powiecie nie było nigdy wcześniej. Zostały one zorganizowane we współpracy z Powiatem Siemiatyckim. Dodatkowo w Siemiatyczach można oglądać sprzęt wojskowy i porozmawiać z żołnierzami w trakcie pikniku militarnego nad małym zalewem.

 

wot czartajew 2019 03

 

  Ćwiczenia 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina rozpoczęły się kilka tygodni temu od szybkiego przerzutu sprzętu i żołnierzy ze Szczecina na ścianę wschodnią.

 

wot czartajew 2019 04

 

 W tym rejonie wspólnie z innymi jednostkami m.in. 25. Brygadą Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, 1. Brygadą Pancerną z Wesołej, 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa i 1. Brygadą Lotnictwa Wojsk Lądowych z Inowrocławia, żołnierze ze Szczecina współpracowali w zakresie realizacji procedur kryzysowych, zabezpieczenia wojsk, do wspólnych działań angażowali także lokalne instytucje i służby mundurowe z regionu.

 

    fot. Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach