12 kwietnia na scenie Przedszkola Gminnego w Siemiatycze uczniowie szkół z: Czartajewa, Tołwina i Szerszeń zaprezentowali się w gminnym konkursie recytatorskim „Baja, bajki, bajeczki...”.

   Recytujących oceniała komisja w składzie: Barbara Dłuska – dyrektor Gminnego Przedszkola, Alina Jurczuk – Klub Literacki, Agnieszka Bolewska-Iwaniuk – Katolickie Radio Podlasie.

   Wykonawców oceniano biorąc pod uwagę - dostosowanie repertuaru do wieku i wrażliwości emocjonalnej dziecka, formę prezentacji, wyrazistość wymowy, ogólny wyraz artystyczny, naturalność wykonania i osobowość sceniczną.

   Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja wyłoniła najlepsze wykonania w dwóch kategoriach wiekowych.Wśród uczniów klas I – IV pierwsze miejsce zdobył Wojciech Kutyłowski z wierszem „Brat” (SP Tołwin), drugiej miejsce Maria Woś recytująca utwór „Wiosna i moda” (SP Tołwin), trzecie Grzegorz Drywulski z wierszem „Dom” (SP Czartajew). Wyróżnienie przyznano Dominice Panasiuk, która recytował wiersz „Pranie” (SP Szerszenie). W kategorii klas V – VIII, najwyżej oceniono Gabrielę Makiej z wierszem „Dusiołek” (SP Czartajew), 2. miejsce Gabriela Paterek „A jak będę dorosła” (SP Tołwin), 3. miejsce Weronika Jakimczuk „Motyl” (SP Tołwin).

   Wojciech Kutyłowski i Gabriela Makiej będą reprezentować gminę Siemiatycze na etapie wojewódzkim konkursu.