W dniach 29 – 30 maja na stadionie Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie (na terenie gminy Siemiatycze) odbyły się XXI Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym.

Te dwudniowe zmagania zgromadziły na stadionie lekkoatletycznym ponad 120 strażaków, reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w województwie podlaskim. Gospodarzem mistrzostw była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach. Pierwszego dnia strażacy zmagali się z konkurencją wspinania po drabinie hakowej na wysokość III piętra, oraz pożarniczym torem przeszkód, drugiego – z ćwiczeniem bojowym.

Mistrzostwa wygrała KP PSP z Siemiatycz.

mistrz straz 2019 15

Kolejność końcowa:

1 – KP PSP Siemiatycze,

2 – KP PSP Bielsk Podlaski,

3 - KM PSP Białystok.

Poza tym udział brały KP z: Sokółki, Hajnówki, Moniek, Grajewa, Zambrowa i Wysokiego Maz., oraz KM z Suwałk.

mistrz straz 2019 32

Odrębną, oraz indywidualną konkurencją było wspinanie przy użyciu drabiny hakowej „O Puchar Wójta Gminy Siemiatycze”. Tę konkurencję wygrał Rafał Sielewoniuk z KM PSP w Białymstoku.

Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro.

1. Sieliwoniuk Rafał KM PSP w Białymstoku – 14,86 s
  2. Kulczewski Tomasz KP PSP w Kolnie – 15,10 s
  3. Sienkiewicz Szymon KM PSP w Suwałkach-15,47 s
  4. Kobus Karol KP PSP w Siemiatyczach -15,53 s.

Mistrzostwa były największym sportowo - pożarniczym w województwie podlaskim w 2019 r.

mistrz straz 2019 48