Tołwin – drużyna z tego sołectwa wygrał II Zawody sołeckie „ O Puchar Wójta Gminy Siemiatycze”, rozegrane 7 lipca na terenie parku linowego w Wólce Nadbużnej.

 

  Zawody zgromadziły 13 sołectw, o 5 więcej, niż przed rokiem. Teraz udział brały: Baciki Bliższe, Baciki Dalsze, Baciki Średnie, Cecele, Leszczka, Kajanka, Ossolin, Ogrodniki, Wólka Nadbużna, Romanówka, Tołwin, Szerszenie, Słochy Annopolskie.

 

zaw sol 2019 22

 

  Zadaniem drużyn było jak najszybciej, lub najdokładniej, wykonać zadania w poszczególnych konkurencjach, np. przenieść na szufli arbuza, trafić mini piłką do mini bramki, ułożyć wieżę z pieńków, wypić kubek wody przez słomkę, nadmuchać balony, złapać jajko rzucane z odległości ok. 12 metrów. Było sporo zabawy i dużo humoru.

  Zawody wygrał Tołwin, uzyskując 33 pkt (trzecie miejsce przed rokiem). Drugie miejsce – Słochy Annopolskie (powtórzony wynik sprzed roku). Trzecie – Baciki Dalsze. Te sołectwa otrzymały okazałe puchary z dyplomami, zaś każdy zawodnik – medal. Pozostałe sołectwa otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział.

 

zaw sol 2019 43

 

  W przerwie zawodów przeprowadzone zostały konkursy:

- na Najlepszą gospodynię Gminy Siemiatycze (konkurencje na najdłuższą obierkę z jabłka, na najszybsze ubicie piany z białka) - 1 miejsce zajęły dwie panie: Magdalena Brzezińska z Cecel, oraz Barbara Paterek z Bacik Średnich,

- na Najsilniejszego mieszkańca gminy Siemiatycze (przetaczanie prawie 100 kg opony) - wygrał Marcin Paterek z Bacik Bliższych.

 

zaw sol 2019 31

 

  W zawodów trakcie rozstrzygnięto też konkurs na Najsmaczniejsze ciasto (ciasto trzeba było upiec wcześniej i przywieźć). Wypieki oceniała komisja (Natalia Fiedorczuk, Anna Grzyb, Beata Szczubret). Komisja zdecydowała pierwsza nagrodę przyznać pani Agnieszce Maga z Bacik Średnich.

 

zaw sol 2019 26

 

  Wójt Edward Krasowski: - Niezmiernie ciesze się, że nasze kolejne zawody sołeckie spotkały się z jeszcze większym zainteresowaniem i odzewem, niż przed rokiem. Zgłosiło się aż 13 sołectw, czyli prawie jedna trzecia. Ciesze się, że nasi mieszkańcy potrafią bawić się na takich wydarzeniach. Dlatego takie wydarzenia będziemy kontynuować i mam nadzieję, że w przyszłym roku, na kolejnych zawodach, będzie jeszcze więcej drużyn, jak również postaramy się o lepsze i bardziej wartościowe nagrody. Dziękuje wszystkim za udział.

 

zaw sol 2019 56

 

  Gratulujemy najlepszym sołectwom. Zaś sołtysom, oraz radnym z miejscowości, które brały udział, jak również zawodnikom - dziękujemy za udział.

 

zaw sol 2019 72