Od kilkunastu lat we wrześniu w Siemiatyczach obchodzony jest Dzień Sybiraka. Od trzech lat uroczystości te mają charakter diecezjalny.

W bieżącym roku uroczystości związane z Diecezjalnym Dniem Sybiraka odbędą się 15 września (niedziela).

Program obchodów:
9.20 - zbiórka pocztów sztandarowych i delegacji przy kościele pw. św. Andrzeja Boboli
9.30 - „Ci, którzy we łzach sieją…” (Psalm 126) – część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II
10.00 - Msza Święta w intencji Sybiraków i ofiar reżimu stalinowskiego
11.20 - przemarsz pod Krzyż Sybiraka Ziemi Siemiatyckiej, okolicznościowe wystąpienie Burmistrza Miasta Siemiatycze, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Sybiraków

Na obchody Dnia Sybiraka zapraszają - Burmistrz Miasta Siemiatycze, Związek Sybiraków Koło w Siemiatyczach oraz Diecezjalny Duszpasterz Sybiraków Diecezji Drohiczyńskiej.

dzien sybiraka 2019 zap