Prawie 5 milionów zł dotacji na budowę kompleksu kulturalno - sportowego w Czartajewie!

Dodane przez admin - pon., 13/06/2022 - 20:22

Kategoria

„Poprawa warunków życia mieszkańców Gminy Siemiatycze poprzez budowę kompleksu kulturalno - sportowego w miejscowości Czartajew” – to nazwa projektu, który został zaakceptowany do realizacji w ramach rządowego programu „Polski Ład”.

Na ten projektu Gmina Siemiatycze otrzyma prawie 5 milionów zł! Na zdanie składa się budowa 2 kompleksów.

Projekt zakłada diametralną przebudowę placu sportowo – rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej w Czartajewie. Obecne wysłużone boisko asfaltowe, oraz plac trawiasty zastąpią 2 nowoczesne boiska. Pierwsze – duże trawiaste z bieżnią i innymi elementami lekkiej atletyki (np. skocznia w dal), zapleczem szatniowo – sanitarnym, trybunami. Drugie – boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią do gier zespołowych (piłka ręczna, koszykówka, siatkówka).  Kompleks będzie ogrodzony.

Z kolei na obecnym placu zabaw powstanie siłownia zewnętrzna i nowy plac zabaw. Zagospodarowana zostanie skarpa, będzie dużo zieleni.

Projekt, to również budowę budynku kulturalno – społecznego. Stanie on na działce, gdzie obecnie zlokalizowana jest świetlica wiejska, przy ul. Leśnej (wizualizacja budynku na fot.). W dwukondygnacyjnym budynku będą sale m.in.: biblioteczna, kulturalna, dla seniorów, wystawowa itp. Swoją siedzibę będą tam miały gminna biblioteka i GOK.

Kwota dofinansowania -  4 950 000 zł!

Termin realizacji – 2023.

 

BOISKA PRZY SZKOLE (pdf, 165 kb)

 

 

 

czartajew
czartajew
czartajew

Strony w dziale:

Strony w dziale: