III Zawody sołeckie - Puchar Wójta pojechał do Romanówki!

Dodane przez admin - pon., 25/07/2022 - 20:52

Romanówka najlepsza w III Zawodach sołeckich.

Na zawody do Kajanki stawiło się wszystkich 10 ekip. Składy były 5-osobowe, w większości mieszane, w tym we wszystkich drużynach aż 11 pań, najwięcej w Kajance – 4. Organizując zawody przede wszystkim postawiliśmy na zabawę, nie rywalizację za wszelką cenę i za to sołectwom biorącym udział w naszych zmaganiach należy podziękować. Nie było cwaniactwa, zaś rywalizacja przebiegał na zasadach fair play i widać było, że uczestnicy też postawili na zabawę.

Spośród 8 przygotowanych konkurencji zrealizowaliśmy 6. Najbardziej widowiskowe, to tzw. rżnięcie kloca, czyli przecinanie pnia sosnowego na czas podwójną piłą ręczną, bieg w tzw. alkogoglach (imitujących odczucie zaburzenia alkoholowego) i oczywiście przeciąganie liny.

Ostateczne różnice punktowe okazały się minimalne.

Klasyfikacja końcowa:

1 – Romanówka (47 pkt)

2 – Tołwin (46 pkt)

3 – Ogrodniki (43 pkt)

4 – Ossolin (41 pkt)

5 – Leszczka (40 pkt)

6 – Słochy Annopolskie (39 pkt)

7 – Szerszenie (36 pkt)

8 – Anusin (31 pkt)

9 – Baciki Średnie (28 pkt)

10 – Kajanka (21 pkt).

Poszczególne konkurencje wygrały:

- przenoszenie ziemniaka w łyżce: Romanówka,

- rzut workiem z sianem: Tołwin,

- bieg w podwójnych spodniach: Ossolin,

- rżnięcie kloca: Ogrodniki,

-  alkogogle: Romanówka,

- przeciąganie liny: Tołwin (finał: Tołwin – Ogrodniki).

Przypominamy dotychczasowych triumfatorów:

2018 – Baciki Bliższe,

2019 – Tołwin,

2022 – Romanówka.

Wszystkie sołectwa otrzymały pamiątkowe puchary, sołtysi sołectw podziękowania za inicjatywę startu w zawodach, wszystkie panie biorące udział w zmaganiach – upominki. Wśród uczestników rozlosowaliśmy nagrody – upominki od sponsorów, np. bezpłatne obiady (fundator: Bar „Emka" – p. Ewa Grzesikiewicz), bezpłatne badanie techniczne samochodu osobowego (fundator: „Auto Serwis” – p. Monika Krasowska), darmowy wstęp na park wody w Siemiatyczach (fundator: „Piękny Wschód – Mariusz Stawiecki). Darczyńcom za upominki serdecznie dziękujemy. Dodatkowe nagrody – Puchar Publiczności – trafił do ekipy z Kajanki, dla pań z tej ekipy - za wielkie zaangażowanie podczas konkurencji i rywalizację z silniejszymi. Pamiątkowe puchary otrzymali też: najmłodszy i najstarszy uczestnik zawodów.

Wielkie podziękowania należą się dla druhenek i druhów z OSP Kajanka, z p. prezesem i sołtysem w jednej osobie – Ernestem Krauze, za pomoc w przygotowaniach do zawodów. Za wsparcie dotyczące poczęstunku dla uczestników wielkie podziękowania kierujemy do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych sp. z o.o. w Siemiatyczach Stacji, z p. prezesem, Arturem Borkułakiem na czele.

Gościem honorowym zawodów był p. Jerzy Leszczyński, Radny Woj. Podlaskiego.

Wójt Edward Krasowski: - Cieszę się niezmiernie, że po dwuletniej przerwie nasze zawody sołeckie wróciły do kalendarza letnich wydarzeń Gminy Siemiatycze. Przez dwa lata ograniczała nas pandemia covid. Dopisała pogoda, dopisali uczestnicy, dopisali też kibice. Najważniejsze, że uczestnicy postawili na zabawę i nie było niepotrzebnych emocji podczas poszczególnych konkurencji. Co roku będziemy kontynuować nasze sołeckie zmagania, chcąc nieco rozbudować tę imprezę i zorganizować większy piknik rodzinny. Dziękuję uczestnikom, dziękuję sołtysom za to, że zgłosili swoje sołectwa stawiając na integrację, dziękuję sponsorom, dziękuję wszystkim którzy pomagali podczas przygotowań i przebiegu imprezy.

Organizator III Zawodów sołeckich – Wójt Gminy Siemiatycze. Realizacja – GOK Siemiatycze.