Uroczystości w Tołwinie

Dodane przez admin - wt., 23/08/2022 - 21:42

Kategoria

20 sierpnia obfitował w cykl wydarzeń w Tołwinie.

Mieszkańcy obchodzili tego dnia 50-lecie poświęcenia kaplicy, znajdującej się w tej miejscowości. Głównym punktem obchodów była Msza św., koncelebrowana przez proboszczów - Jana Krasowskiego, Romana Szmurło, Marka Toruńskiego. Podczas nabożeństwa duchowni wielokrotnie podkreślali ogromne zaangażowanie mieszkańców w utrzymanie świątyni. Kaplica, z racji jubileuszu, zyskała nowe szaty liturgiczne, tablicę pamiątkową, kropielnicę.

Wcześniej, przy świetlicy, bawiły się dzieci z rodzicami podczas pikniku rodzinnego. Była dmuchana zjeżdżalnia, zabawy, słodki poczęstunek, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Tołwina.

Za racji jubileuszu kaplicy KGW Tołwin ogłosiło dwa konkursy dla dzieci - plastyczny i literacki, pod hasłem "Kaplica pw. św. Maksymiliana Kolbego  - dawniej i dziś".  W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zajął Gabryś Konicki, drugie - Lilly Biesaga, trzecie - Antek Wójtowicz. W literackim, pierwsze - Ola Obniska, drugie - Maria Obniska. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali upominki, przygotowane przez KGW.

 

Relacja portalu podlasie24.

 

 

Strony w dziale:

Strony w dziale: