Plany utworzenia jednostki wojskowej w Czartajewie coraz bardziej realne

Dodane przez admin - wt., 14/03/2023 - 17:56

Kategoria

14 marca odbyła się sesja Rady Gminy Siemiatycze. Na sesję tym razem poza przedstawicielami mieszkańców, sołtysami i kierownikami gminnych jednostek zaproszono przedstawicieli Ministrostwa Obrony Narodowej.

Na sesji obecni byli przedstawiciele departamentu infrastruktury w Ministerstwie Obrony Narodowej: dyrektor Marcin Mazuryk, zastępca dyrektora płk Jacek Sankowski i płk Marcin Matczak, przyjechali na zaproszenie wójta Edwarda Krasowskiego w związku z pojawiającymi się informacjami, że w powiecie siemiatyckim prawdopodobnie na terenie gminy Siemiatycze ma powstać jednostka wojskowa.

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak w grudniu zapowiedział, że w kilku miastach w województwie podlaskim powstaną nowe jednostki wojskowe. Szef MON potwierdził wówczas, że rozmawiał w tej sprawie ze starostą siemiatyckim, nie podał jednak szczegółów wskazując, że informacje takie będą przekazane opinii publicznej, gdy zakończą się ustalenia w tej sprawie.

Nieoficjalnie już wcześniej mówiło się o powstaniu jednostki wojskowej w okolicach Czartajewa tj. kilka km od Siemiatycz (źródł0: podlasie24)..

Więcej w portalu podlasie24.

(fot. podlasie24)

 

 

 

p
p

Strony w dziale:

Strony w dziale: