Będzie świetlica w Kłopotach Stanisławach

Dodane przez admin - śr., 15/03/2023 - 08:51

Świetlica będzie zlokalizowana na gminnej działce, pozyskanej odo osoby prywatnej, przy drodze Kłopoty Stanisławy – Grodzisk, naprzeciwko budynku stacji uzdatniania wody.

Obecnie trwa budowa ogrodzenia terenu. Wkrótce zostanie zbudowany wjazd, podłączone zostaną media. Z kolei budowa obiektu zaplanowana jest na bieżący i przyszły rok

Świetlica będzie do dyspozycji na rzecz sołectw (Kłopoty Stanisławy, Kłopoty Patry, Kłopoty Bańki, Moczydły, Zalesie, Kułygi, Lachówka).

Wcześniejsze projekty miały na celu rozbudowę istniejącej świetlicy w Kłopotach Bańkach , lecz z planów tych trzeba było zrezygnować ze względu na nieuregulowany stan prawny  gruntu, na którym znajduje się ta świetlica.

Projektowany obiekt powiększy rozbudowaną już bazę świetlicową na terenie gm. Siemiatycze do 25 takich budynków.

klo