Wieża widokowa w Ogrodnikach

Dodane przez admin - czw., 23/03/2023 - 14:32

Można już korzystać z wieży widokowej, wybudowanej w Ogrodnikach.

bug

Powstały 3 takie wieże, wszystkie w najbliższej okolicy – w Drohiczynie, Laskowicach (gm. Korczew) i w Ogrodnikach. Budowle te są częścią projektu transgranicznego Polska – Białoruś - Ukraina pod hasłem „Łączy nas Bug”. W projekcie biorą udział samorządy z Ukrainy i Białorusi oraz wszystkie polskie gminy, przez których teren przepływa rzeka Bug, w tym Gmina Siemiatycze.

Wieża zlokalizowana w Ogrodnikach kosztowała ponad 400 tys. zł. Wkład Gminy Siemiatycze - ok. 46 tys. zł.

Budowla ma ok. 20 metrów wysokości, 115 schodów. Na tym samym placu powstała też wiata rekreacyjna, plac został utwardzony.

W ramach tego samego projektu od 3 lat mamy na terenie gm. Siemiatycze tzw. tubę do słuchania odgłosów przyrody. Tuba stoi nad Bugiem, niedaleko mostu (Turna Mała). Liderem projektu jest Gmina Drohiczyn.

Więcej o projekcie „Bug łączy nasTUTAJ.