Artystyczne spotkanie w przedszkolu "Magiczne Miejsce"

Dodane przez admin - pt., 31/05/2024 - 19:04

Kategoria

Pisarka Lucyna Angermann – reprezentantka belgijskiej Polonii oraz współpracująca z nią malarka Mariola Mazgaj odwiedziły Przedszkole Gminne w Siemiatyczach.

29 maja artystki tworzące dla odbiorców dorosłych, ale też dla dzieci, odwiedziły przedszkolaków opowiadając o ich wspólnym dziele - przygodach żaby o wdzięcznym imieniu Lucjan. Autorka wierszy dla dzieci i ilustratorka tych rymowanych opowieści opowiadając o przygodach Lucjana zwracały uwagę np. na jego nawyki żywieniowe i przypominały o zasadach zdrowego odżywiania. Przy tej okazji dzieci mogły też stać się posiadaczami książki pt. „Lucjanowe przygody” z dedykacją i autografem autorki.

Nie zabrakło też opowieści o Smoku Sercomirze, który według opowiadania autorstwa Agnieszki Korzeniewskiej zamieszkuje w Kaszteliku Korona Podlasia w Anusinie (w gminie Siemiatycze). Ilustracje do przygód smoka to dzieło Marioli Mazgaj, a autorką przygód smoka jest pani Agnieszka - mieszkanka gminy Siemiatycze.

 

Więcej o wydarzeniu w portalu podlasie24.

(fot. podlasie24)

 

lit
lit
lit
lit
lit
lit
lit
lit
lit
lit
lit
lit
lit
lit
lit
lit
lit
lit
lit
lit

Strony w dziale:

Strony w dziale: