Gminne dary dotarły na Ukrainę!

Dodane przez admin - śr., 06/04/2022 - 08:55

W nocy z soboty na niedzielę (z 2 na 3 kwietnia 2022) dary dla Ukrainy z gminnej zbiórki (szkoły, przedszkola, urząd, uczniowie wraz z rodzicami, OSP, stowarzyszenia) dotarły do przejścia granicznego w Korczowej, niedaleko Przemyśla.

Dojechał tam również nasz samochód strażacki Star z wyposażeniem ratowniczym, będący na wyposażeniu OSP Kajanka. Dotarły tam też inne samochody strażackie, z Polski i z Niemiec, przekazane przez samorządy i służby ratownicze, by wspomóc ukraińskich strażaków.

Dary ze zbiórki zostały przepakowane na samochody strażackie i dzień później dojechały do miejscowości Równe (obwód lwowski, rejon drohobycki, niedaleko Łucka, ok. 260 km od granicy z Polską).

Kierowca nszego byłego Stara, p. Iwan Kruk z Równego, prosił aby wszystkim darczyńcom oraz ludziom dobrej woli przekazać WIELKIE PODZIĘKOWANIA za hojność i ofiarność.

Na jednym ze zdjęć oficjalnie Stara odbiera przekazuje kierowca OSP Kajanka - p. Tomek Świetliński.

korczowa