Przedszkole Gminne - "Magiczne Miejsce" oficjalnie otwarte!

Dodane przez admin - czw., 02/06/2022 - 22:00
przedszkole

Kategoria

„MAGICZNE MIEJSCE” – taką nazwę nosi Przedszkole Gminy Siemiatycze, oficjalnie nadane uchwałą Rady Gminy Siemiatycze, we wrześniu ubiegłego roku. Ale sama uchwala, to nie wszystko. Brakowało hucznego otwarcia tego obiektu, połączonego ze żłobkiem, tak aby połączyć to z rodzinną zabawą dla dzieci i rodziców. Doskonałą okazją do tego był Dzień Dziecka, stąd tego dnia w naszym przedszkolu odbyło się wielkie i uroczyste wydarzenie.

 

W obecności wielu znamiennych gości, m.in. parlamentarzystów, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Woj. Podlaskiego, duchownych, sponsorów, instytucji współfinansujących przebudowę naszych obiektów, radnych, sołtysów, a przede wszystkim dzieci ich rodziców, symbolicznie odsłonięta została tablica z nazwą i logiem przedszkola, gminne obiekty zostały wyświęcone przez księży biskupów – drohiczyńskiego Piotra Sawczuka, oraz prawosławnego siemiatyckiego Warsonofiusza. Pani dyrektor Przedszkola - Barbara Dłuska, w imieniu przedszkolaków i żłobkowiczów odebrała wiele prezentów i upominków. Jednym z głównych punktów otwarcia były występy wszystkich grup przedszkolaków i dzieci ze żłobka.

 

Wójt Edward Krasowski: - Pandemia, oraz inne – niezależne od nas okoliczności spowodowały, że oficjalne otwarcie naszych nowych obiektów oświatowych i gminnych musieliśmy odłożyć w czasie. Tegoroczny Dzień Dziecka okazał się doskonałym terminem do zrealizowania tego zamiaru. Pierwotnie zaplanowaliśmy to wydarzenie na naszym obszernym gminnym placu, jednak ze względu na deszczowa aurę zdecydowaliśmy się na przeniesienie otwarcia do wnętrza przedszkolnej sali zabaw. Obawialiśmy się, że kubatura tej sali nie pozwoli na realizację pełnego programu, lec dzięki wysiłkowi przede wszystkim personelu przedszkola i żłobka, oraz rodziców dzieci – nasze wydarzenie przebiegło bez zakłóceń. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg naszego otwarcia.


Source URL: https://gminasiemiatycze.pl/aktualnosc/gmina/964-przedszkole-gminne-magiczne-miejsce-oficjalnie-otwarte