Wizyta delegacji z partnerskiej Gminy Gransee

Dodane przez admin - pon., 06/06/2022 - 09:46

Kategoria

W dniach 31 maja – 2 czerwca, na zaproszenie Wójta Gminy Siemiatycze, gościła u nas delegacja z partnerskiej gminy Gransee  z Niemiec.

Goście przyjechali w kilku celach. Przede wszystkim zadeklarowali wcześniej pomoc rzeczową dla Ukraińców, zamieszkujących na terenie gm. Siemiatycze. Przywieźli dary i upominki, głównie plecaki i przybory szkolne, obuwie sportowe i odzież na lekcje w – f do szkoły.

Niemiecka delegacja uczestniczyła również w gminnych obchodach Dnia Dziecka, które połączone były z oficjalnym nadaniem imienia dla Przedszkola Gminnego i wyświęceniem gminnych obiektów.

Jednym z celów wizyty było również odświeżenie kontaktów, rozmowy z dalszym partnerstwie, kolejnej wymianie młodzieży, spotkań i współpracy przedsiębiorców.

Do gm. Siemiatycze przyjechali:  Frank Stege (Burmistrz Gransee), Olaf Bechert (Dyrektor spółki „Regio Nord” w Gransee), Uwe Valentin i Maik Zietmann (strażacy).

gransee

Strony w dziale: