Ponad 12 tys. zł dofinansowania w ramach programu "Kreatywna Wieś"!

Dodane przez admin - czw., 21/07/2022 - 21:40

21 lipca Wójt Gminy Siemiatycze, wraz ze Skarbnikiem Gminy Elżbietą Krempin, podpisał umowę na dofinansowanie zadania w ramach Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego – "Kreatywna wieś".

To już 5. edycja tego programu. W woj. podlaskim dofinansowano wiele samorządowych i soleckich inicjatyw na łączną kwotę prawie 1 mln zł.

Gmina Siemiatycze otrzyma 12.500 zł dotacji na zagospodarowanie placu przy świetlicy w Romanówce. Za budynkiem powstanie wiata, która będzie pełniła funkcję minisceny. Tytuł projektu – „Budowa małej architektury w miejscowości Romanówka”. Teren minisceny zostanie ogrodzony, pod sceną będzie kostka brukowa, będą nasadzenia, zamontowane zostanie oświetlenie. Wartość projektu – 25.000 zł.

kreatywna