Prawie 2,9 mln dotacji na budowę drogi na kolonii Anusin

Dodane przez admin - wt., 03/01/2023 - 20:55

Gmina Siemiatycze otrzyma prawie 2,9 mln zł na przebudowę sieci dróg gminnych na kolonii Anusin (tereny między Siemiatyczami, a Boratyńcem Ruskim).

Źródło dofinansowania: fundusze unijne, zaś nabór wniosków o dofinansowanie organizowany był przez Podlaski Urząd Marszałkowski.

Kwota dotacji - 2 882 848 zł.

Projektowana droga ma długość ok. 1,9 km (1.985 metrów). Droga połączy zabudowania kolonii Anusin, jak również  teren rozwijającej się firmy „Pronar”, z drogą powiatową Siemiatycze – Boratyniec Ruski. Obecnie są tam drogi żwirowo – gruntowe. Przy jednym z odcinków zostanie zbudowany chodnik o szerokości 2 metrów, z kostki brukowej. Będą wzmocnienia 3-warstwowe nawierzchni asfaltowej, przystosowanej dla pojazdów o dużym tonażu.

Planowany zakres prac: przygotowanie terenu (usunięcie zadrzewień, karczowanie), przygotowanie podbudowy korpusu drogi, budowa nawierzchni asfaltowej, montaż przepustów i chodnika, oznakowanie.

Wraz z budową tej drogi konieczny do przeprowadzenia okazał się proces wykupu prywatnych działek przez Gminę Siemiatycze, na rzecz poszerzenia pasa drogowego.

Przetarg na budowę został już ogłoszony.

Przewidywany termin zakończenia prac - do końca listopada 2023.

anusin