Ranking gmin woj. podlaskiego - wysokie miejsce gm. Siemiatycze!

Dodane przez admin - śr., 12/01/2022 - 18:18

Kategoria

Gmina Siemiatycze zajęła wysokie siódme miejsce, na 78 sklasyfikowanych samorządów, w rankingu uwzględniającym kilkanaście syntetycznych wskaźników, które obrazują różne sfery życia wspólnot lokalnych.

 

fundacja    us

 

Ranking został opracowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej, oraz Urząd Statystyczny w Białymstoku. Wyniki zaś zostały opublikowane w trzech podstawowych kategoriach: gminy miejskie, gminy wiejskie oraz gminy miejsko – wiejskie. Gmina Siemiatycze znajduje się w zestawieniu gmin wiejskich. W tym zestawieniu najlepiej wypadła gmina Juchnowiec Kościelny.

 

ranking

 

Ranking Gmin Województwa Podlaskiego, to inicjatywa, której celem jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno - gospodarczego oraz najlepszych praktyk przez nie stosowanych. W ramach Rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy Województwa Podlaskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu: Białegostoku, Łomży i Suwałk. Za zebranie i zestawienie wyników odpowiada Urząd Statystyczny. Udział w rankingu jest bezpłatny dla Gmin.

Wyliczone wskaźniki, na podstawie których dokonuje się ostatecznego zestawienia rankingowego mają w swoim zamierzeniu pokazywać jakość życia w poszczególnych częściach regionu. Czołówkę rankingu stanowią te gminy, które sprawnie realizują swoje zadania własne i wykorzystują dane im potencjały rozwojowe.

 

Wyniki Rankingu Gmin Województwa Podlaskiego 2021

 

Więcej o RANKINGU na stronie Fundacji oraz Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

 

 

 

 

 

 

Strony w dziale: