Programy Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych

Dodane przez admin - czw., 07/04/2022 - 08:54
pfron

Kategoria

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pracuje na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Ułatwiamy podjęcie pracy oraz życie wśród innych ludzi, w rodzinie i społeczeństwie. Naszym celem jest wyrównywanie szans i poszanowanie praw osób niepełnosprawnych. Dbamy o usuwanie barier w życiu codziennym, nauce, pracy i pełnieniu ról społecznych.

Wśród realizowanych przez nas obecnie programów skierowanych do osób indywidualnych są m.in. „Aktywny samorząd” oraz „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”. Programy te służą likwidacji barier, które osoby z niepełnosprawnością napotykają w obszarze społecznym oraz zawodowym. Szczegółowe informacje na temat oferowanych przez PFRON usług otrzymają Państwo kontaktując się z Centrum informacyjno-doradczym dla osób z niepełnosprawnością (CIDON). Centrum działa od poniedziałku do piątku w godz. pracy Oddziału Podlaskiego.

sow

„Aktywny Samorząd” - złóż wniosek przez SOW! Informujemy, że w ramach programu „Aktywny samorząd” do 31 sierpnia br. osoby z niepełnosprawnościami mogą otrzymać dofinansowanie kosztów: • zakupu sprzętu elektronicznego, • oprzyrządowania do posiadanego samochodu, • uzyskania prawa jazdy, • zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, • utrzymania sprawności technicznej skutera lub wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, • zapewnienia opieki dla osoby zależnej np. dziecka przebywającego w żłobku lub przedszkolu, • zakupu protezy kończyny i utrzymania sprawności technicznej posiadanej protezy. Zachęcamy Państwa do składania wniosków za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON (SOW). Dzięki SOW zrobią to Państwo bez wychodzenia z domu, bez barier oraz zbędnych kolejek! System pozwala na załatwienie sprawy online na wszystkich etapach - począwszy od wypełnienie wniosku, aż po rozliczenie dofinansowania. Złożone wnioski zweryfikowane zostaną w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) lub Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (MOPS) zgodnie z Państwa miejscem zamieszkania (Zespół PFRON)

WIĘCEJ O DZIAŁALNOŚCI PFRON

 

cidon

 

pfron

 

a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Source URL: https://gminasiemiatycze.pl/aktualnosc/komunikaty/928-programy-panstwowego-funduszu-osob-niepelnosprawnych