Cyberbepieczeństwo - zestaw porad bezpieczeństwa dla użytkowników komputerów

Dodane przez admin - śr., 18/05/2022 - 08:15
cyber

Kategoria

Cyberbezpieczeństwo (z ang. cyber-security) polega na zapewnianiu bezpieczeństwa osób fizycznych i biznesu w obszarze cyberprzestrzeni – przede wszystkim ich zasobów cyfrowych w postaci danych oraz możliwości wykonywania różnych czynności w systemach teleinformatycznych (np. komunikacji, sprzedaży, zakupów, realizacji procesów biznesowych, itp.).

Aktualnie największy nacisk kładzie się na cyberbezpieczeństwo w biznesie i działalności podmiotów publicznych. Równie ważne jednak jest cyberbezpieczeństwo osób fizycznych, czyli takich jak Ty, które skupia się między innymi na ochronie Twojej prywatności. To Twoja świadomość zagrożeń i umiejętność ich minimalizacji jest kluczowa do zapewnienia ochrony swoich danych wrażliwych, finansów, tożsamości czy prywatności, co w dalszej perspektywie zapewni także ochronę podmiotu, w którym pracujesz.

Możesz sam zwiększyć swoje bezpieczeństwo cybernetyczne stosując się do kilku nietrudnych zasad. Nie ma złotego środka i nigdy nie będziesz bezpieczny w 100% jeżeli korzystasz z jakiegokolwiek elementu działającego w cyberprzestrzeni. Możesz jednak to ryzyko cyberataku na twoją prywatność, dane czy finanse zminimalizować do minimum.

 

Więcej o zasadach bezpieczeństwa w sieci pod linkami:

https://nety.pl/cyberbezpieczenstwo/

https://www.cert.pl/ouch/

https://policja.pl/pol/aktualnosci/213147,Cyberbezpieczenstwo-zapamietaj-udostepnij-ostrzez-innych.html

 

 

 

 


Source URL: https://gminasiemiatycze.pl/aktualnosc/komunikaty/958-cyberbepieczenstwo-zestaw-porad-bezpieczenstwa-dla-uzytkownikow