Zaproszenie na piknik wojskowy

Dodane przez admin - śr., 18/05/2022 - 08:34

„Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” - pod takim hasłem w sobotę, 21 maja 2022, o godz. 11.00 rozpoczną się pikniki wojskowe w 32 miejscowościach.

Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i żołnierskiej grochówki na piknikach działać będą punkty rekrutacyjne, w których będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega. Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty).

PIKNIKI WOJSKOWE NA TERENIE ADMINISTROWANY PRZEZ
WOJSKOWE CENTRUM REKRUTACJI W BIELSKU PODLASKIM

Siemiatycze – stadion miejski ul. Nadrzeczna 29

Ministerstwo Obrony Narodowej, Burmistrz Miasta Siemiatycze, Centralne i Wojskowe Centrum Rekrutacji zapraszają na Piknik Wojskowy w dniu 21 maja w godzinach 11.00-18.00, który odbędzie się na stadionie miejskim w Siemiatyczach oraz terenach przyległych.

W ramach wydarzenia odwiedzający nas goście będą mieli okazję do spotkania z żołnierzami reprezentującymi Wojska Lądowe, Siły Powietrzne, Wojska Specjalne, Żandarmerię Wojskową, Wojska Obrony Terytorialnej. Podczas wydarzenia 17 jednostek wojskowych zaprezentuje sprzęt wojskowy. Zapraszamy na pokazy dynamiczne, prezentujące możliwości bojowych poszczególnych jednostek oraz prezentację pojazdów wojskowych w tym m.in. czołgi Leopard.

Ponadto wojskowi rekruterzy, uczelnie wojskowe, klasy wojskowe przygotowały obszerny panel edukacyjny. Dostępne będą wojskowe tory przeszkód, symulatory strzelań oraz wojskowa grochówka. W wydarzeniu wystąpią lokalne zespoły artystyczne i taneczne oraz grupa rekonstrukcji historycznej z Siemiatycz. Całość wydarzenia zwieńczy koncert orkiestry wojskowej. Dla dzieci przygotowaliśmy specjalną strefę aktywności oraz konkursy o tematyce wojskowej.

„WSTĄP DO DOBROWOLNEJ ZASADNICZEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ”

Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby będzie zarabiał  4560 zł miesięcznie. Po 28 dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie.

wojsko