"Siemiatycka Stajenka"

Dodane przez admin - śr., 18/01/2023 - 20:03

„Siemiatycka Stajenka” – pod tym hasłem odbywa się w Siemiatyczach coroczny Podlaski Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych. W bieżącym roku, 18 stycznia, Przegląd został zorganizowany na scenie Przedszkola Gminnego „Magiczne Miejsce”. Była to 10-ta edycja tego wydarzenia.

Podczas ponad 4-godzinnych występów zaprezentowały się następujące grupy, prezentując w większości najbardziej popularne kolędy: WTZ Siemiatycze „Przyjaciele Karmelu”, WTZ Biała Podlaska, ŚDŚ Radziszewo Stare, WTZ Piątnica, WTZ Sokołów Podlaski, Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach, WTZ Sokółka, ŚDŚ Bielsk Podlaski, WTZ w Gołdapi, WTZ Parczew, WTZ Mońki, WTZ Ełk, ŚDŚ Siedlce, WTZ Bielsk Podlaski, ŚDŚ Hajnówka, WTZ Szumowo, WTZ Wojtkowice Stare, WTZ Hajnówka, WTZ Stare Racibory, WTZ Dołubowo, WTZ Kisielany Żmichy.

Wydarzenie okazało się sporym przedsięwzięciem, którego głównym organizatorem są co roku Warsztaty Terapii Zajęciowej z Siemiatycz, przy wsparciu wielu podmiotów i instytucji, w tym roku Gminy Siemiatycze i jednostek podległych. Akcja opiera się również na nieocenionej pracy wolontariuszy.