"Czarować słowami" - konkurs recytatorski dla przedszkolaków

Dodane przez admin - pt., 13/05/2022 - 22:30

Kategoria

10 maja 2022 r. w Przedszkolu Gminnym „Magiczne miejsce” w Siemiatyczach po raz pierwszy odbył się konkurs recytatorski dla dzieci 5-6-letnich z terenu gminy Siemiatycze. Temat konkursu był dowolny, zagościła twórczość Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Doroty Gellner czy Wandy Chotomskiej.

W konkursie udział wzięło 25 uczestników przedszkola, z grup: „Kotki”, „Sówki” i „Tygryski” oraz siedemnaścioro dzieci, które przyjechały wraz ze swoimi opiekunami lub rodzicami z Czartajewa, Tołwina i Szerszeń.   Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa, dzieci udały się na poczęstunek.

Komisja konkursowa w składzie: Magdalena Murawska, Elżbieta Marzena Kołtuniak, Roman Umiastowski, pod patronatem Dyrektor Przedszkola Gminnego Barbary Dłuskiej, po trudnej debacie wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce: Pikulińska Maja z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Czartajewie, za recytację wiersza: „Zguba” Zofii Pomian Piętki, Dmitruk Wojciech z Przedszkola Gminnego „Magiczne miejsce”, za recytację wiersza: „Okulary” Juliana Tuwima

II miejsce: Mińko Oliwier z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Tołwinie, za recytację wiersza: „ Wiosenny czarodziej” Doroty Gellner,

III miejsce: Tołwiński Miłosz z Przedszkola Gminnego „Magiczne miejsce” w Siemiatyczach, za recytację wiersza: „Na wyspach Bergamutach” Jana Brzechwy,

wyróżnienia:  Kusaczuk Anastazja z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Szerszeniach , za recytację wiersza: „Naprawimy misia” Czesława Janczarskiego. Niedźwiedzki Igor z Przedszkola Gminnego „Magiczne miejsce” w Siemiatyczach, za recytację wiersza: „Zapałka” Jana Brzechwy.  Konicki Ignacy z Przedszkola Gminnego „Magiczne miejsce” w Siemiatyczach, za recytację wiersza: „Lokomotywa” Juliana Tuwima

 Organizatorzy z ramienia Przedszkola: Aneta Gumieniak-Zduniuk, Marta Ostaszewska, Mariola Zagubień, Monika Kłopotowska.

 

przedszkole
przedszkole
przedszkole
przedszkole
przedszkole
przedszkole
przedszkole
przedszkole
przedszkole
przedszkole
przedszkole

Strony w dziale:

Strony w dziale: