Bajkoterapia w przedszkolu

Dodane przez admin - pon., 16/05/2022 - 19:20

Kategoria

W Przedszkolu Gminnym gminy Siemiatycze „Magiczne miejsce” w czwartek, 12 maja zorganizowano spotkanie autorskie z Celiną Zubrycką.

Pani Celina - nauczycielka, pisarka, autorka bajek terapeutycznych, przewodnicząca Podlaskiego Koła Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, na spotkanie z przedszkolakami przyjechała w towarzystwie szydełkowego osiołka i walizki pełnej książek. Kolorowy osiołek, to bohater książeczki pt. ,,Osioł Mateusz”.
 

Dzieci mogły poznać pisarkę i bohaterów jej książek, a przy okazji rozmawiały o sprawach bardzo ważnych, bo takie właśnie poruszane są w bajkach terapeutycznych. Debiutancka książka pisarki ,,Królewna na złotym wózku” to opowiadanie zainspirowane znajomością z Klaudią, nastolatką poruszającą się na wózku inwalidzkim. Pisarka ma na swoim koncie też takie tytuły, jak „Bajkowa księżniczka”, „Lalka Lucy” i „Tere fere, czyli bajki z dziecięcego pokoju”.

Podczas spotkania dzieci śpiewały i tańczyły, a na koniec mogły uzupełnić swoje domowe biblioteczki książkami z kolekcji pani Celiny i dedykacją autorki.

W organizacją spotkania i zaproszenie pisarki do przedszkola zaangażowały się panie Izabela Kowalczuk i Aneta Gumieniak-Zduniuk.

źródło: podlasie24

 

 

przedszkole
przedszkole
przedszkole
przedszkole
przedszkole
przedszkole
przedszkole
przedszkole

Strony w dziale: