Kluby "Senior+" - zajęcia, warsztaty, spotkania, wycieczki...

Dodane przez admin - wt., 19/07/2022 - 08:53

Cały czas trwają zajęcia w ramach bieżącego funkcjonowania Klubów "Senior+".

Wiosenna działalność Klubów w: Bacikach Dalszych, Rogawce i Ogrodnikach wiązała się głównie z zajęciami w klubach, a więc głównie warsztatami (manualne, rękodzieła, kulinarne). Z kolei miesiące letnie wiążą się przede wszystkim z wyjazdami, wycieczkami i spotkaniami plenerowymi. Seniorzy chętnie uczestniczą w spotkaniach towarzyskich, głównie przed klubami, pod wiatami ogniskowymi, w Bazie rekreacyjnej w Wólce Nadbużnej. Były tez dwa wyjazdy, do Nałęczowa i Supraśla, by zwiedzić te urokliwe miejsca.

- Cieszymy się z okresu letniego. Czekaliśmy na lato z utęsknieniem, by wreszcie skorzystać ze świeżego powietrza, spotkać się w plenerze, zorganizować wycieczkę. Szczególnie jesteśmy wdzięczni za bezpłatne dla nas wyjazdy, dzięki Gminie Siemiatycze. Nasi seniorzy, po okresie zimowym i chłodnym wiosennym, bardzo garną się do letnich spotkań, wspólnych wyjazdów i wycieczek. Przecież niektórzy całą zimę zmuszeni są do siedzenia w swoich czterech ścianach, a wyjście do klubu, czy obecne spotkania są dla wielu jedyną możliwością rozmowy, podzielenia się swoimi sprawa, problemami itd. - tak komentuje działalność klubów pani Janina Kisiel, koordynator Klubów w Rogawce i Bacikach Dalszych.

senior