Z wizytą w parku

W ramach zajęć opiekuńczych prowadzonych przez Opiekuna Klubu grupa uczestników Klubu Seniora w Wiercieniu Dużym w dniu 15 lipca 2022r. odwiedziła aż dwa parki…
Oba wzbudziły dużo pozytywnych radości, uśmiechu, czasem niedowierzania, zabawy.

Pierwszy z nich to powstająca w Gminie Siemiatycze ścieżka przyrodniczo-edukacyjna
w Wółce Nadbużnej. Formalnie nie jest ona parkiem, ale zdecydowanie łączy ona w sobie jego elementy – piękne drzewa sosnowe, unoszące się w powietrzu olejki eteryczne, pnące się wysoko winobluszcze, a pomiędzy tym wszystkim piękne okazy jeleni, żubrów, saren, dzików, niebotycznych rozmiarów muchomorów, prawdziwków i innego leśnego stworzenia. Wszystko to zachwycało odwiedzających, ciekawiło „co jeszcze  przybędzie ?”, a przede wszystkim relaksowało… Wszyscy snuli przy tym głośno plany – na pewno przyjedziemy tu z rodziną, z wnukami !    Czekamy już na następną wizytę i na to nietypowe akwarium,
w którym pływać  będą ryby „z Buga”.

 Po dużych wrażeniach ze ścieżek edukacyjnych przemieściliśmy się nieco dalej – też
do nietypowego parku, tym razem linowego. Znajduje się on również w Wólce Nadbużnej. 

Wizytę rozpoczęliśmy od przygotowania drugiego śniadania – kiełbaska pieczona na rożnie pachniała pięknie. W tak zwanym „międzyczasie” dużą radość i przyjemność uczestnicy wyjazdu znaleźli w siłowni na świeżym powietrzu. Niektórzy zadziwieni byli swoimi umiejętnościami, kondycją, wytrzymałością  i sprawnością. Śmiechy i zabawne komentarze roznosiły się po całym terenie i zachęcały do przyłączenia się do tej aktywnej i rozbawionej grupy.

Zmęczonym wysiłkiem fizycznym seniorom kiełbaska smakowała wybornie.  Jej degustacji towarzyszyły miłe rozmowy, wspomnienia i plany na przyszłość. Czasem wzrok ich uciekał na linowy tor przeszkód, dzieci się tam bawiące i słychać było ciche komentarze, którym towarzyszyły radosne iskierki w oczach -  „nie dziś”, „nie tym razem”, „może kiedyś,
na łatwiejszym odcinku…”

W drodze powrotnej dzieliliśmy się  wrażeniami i snuliśmy już nowe plany wyjazdowe…

 

sen
sen
sen
sen
sen
sen
sen
sen
sen
sen
sen
sen
sen
sen

Strony w dziale:

Strony w dziale: