Seniorzy w Helios Dream

Czas adwentowy, okres Mikołajkowy i nowo otwarte kino zachęciły seniorów Gminy Siemiatycze – członków Klubu Senior w Wiercieniu Dużym oraz Klubów Senior+ w Rogawce, Bacikach Dalszych i Ogrodnikach, a także kilka osób spoza klubów, do wyjazdu w dniu 9 grudnia 2022r. do Łomży. 

Specjalnie dla nas zorganizowany seans, sala Dream Kina Helios – z regulowanymi, bardzo wygodnymi fotelami, bardzo duży ekran, film 4K z przestrzennym dźwiękiem i komedia „Listy do M 5” sprawiły, że poczuliśmy się świątecznie… Z racji wygody, relaksu i zadumy… Bo komedia, którą obejrzeliśmy, okazała się bardziej komediodramatem, choć ze szczęśliwym zakończeniem.  Poruszone w niej wątki rodzinne na długo zapadły nam, zapewne, w pamięć, bo zdobyte na przestrzeni kilkudziesięciu przeżytych lat doświadczenie i obserwacje sprawiły, że nie wydały nam się one zupełnie obce...

Po tak miło spędzonych dwóch godzinach pozwoliliśmy sobie na krótki spacer zakupowy po galerii (spodziewaliśmy się nieco większej i pod jednym dachem ).

Pobyt w Łomży zakończyliśmy miłym akcentem kulinarnym - smacznym i pięknie podanym obiadem w restauracji „Polonez”  w hotelu Gromada.

            W drodze powrotnej, w odróżnieniu od poprzednich wyjazdów, nie słychać było w naszym gminnym autokarze głośnych śpiewów i śmiechów, choć słychać było wyraźne zadowolenie z tej krótkiej wycieczki... Najprawdopodobniej to wątki filmu, które zajmowały jeszcze nasze myśli, nie nastrajały nas do wesołej zabawy, prowokowały raczej do Bożonarodzeniowych i rodzinnych refleksji.

Halina Leszczyńska

 

 

s
s
s
s
s
s

Strony w dziale:

Strony w dziale: