Impreza integracyjna w Wiercieniu Dużym - ŚWIETLICE WIEJSKIE ŁĄCZĄ POKOLENIA

W Gminie Siemiatycze funkcjonuje aż 24 świetlic wiejskich. Po gruntownych remontach w ostatnich latach większość z nich zyskała nowy blask, a niektóre również nową funkcjonalność.  Wygodne, pięknie zaaranżowane pomieszczenia ogólne z bogatym i praktycznym wyposażeniem,  kuchnie ze sprzętem AGD i toalety uwzględniające potrzeby osób niepełnosprawnych,  stały się wygodnymi siedzibami dla aktywnie funkcjonujących w gminie Klubów Seniora. To w nich spotykają się seniorzy, którym dedykowane są różne zajęcia i aktywności. Są miejscem, gdzie czeka na nich drugi człowiek, który ma dla nich czas i poświęca im swoją uwagę.  Świetlice wiejskie nie służą jednak tylko seniorom. Korzystają z nich również mieszkańcy młodszych pokoleń. Organizują w nich spotkania i imprezy integracyjne, odbywają się w nich uroczystości  rodzinne, są miejscem, które gromadzi społeczność poszczególnych wsi oraz sołectw z wielu innych powodów i okazji. 

Takim miejscem na mapie Gminy Siemiatycze jest m. in. świetlica wiejska w Wiercieniu Dużym. Jest ona siedzibą Klubu „Senior”  i z powodzeniem służy mieszkańcom dwóch sołectw: Wiercienia Dużego i Wiercienia Małego.

Łącząc siły seniorów – członków Klubu oraz pozostałych mieszkańców, w dniu
30 września 2023 zorganizowano w tejże świetlicy imprezę integracyjną. Mimo przeciwności pogodowych i towarzyszących im wiatrom, deszczom, zanikom prądu i innych nieoczekiwanym zjawiskom,  uczestnicy zabawy uznali ją za wielce udaną. 

Klub Seniora przygotował na tę okoliczność różne atrakcje  - dla obecnych mieszkańców i zaproszonych gości prowadzone były bardzo ciekawe i dostosowane do możliwości organizacyjnych imprezy warsztaty: kulinarne, plastyczne, florystyczne, komputerowe, rehabilitacji. Można było w tym czasie skorzystać także z poradnictwa psychologicznego i dietetycznego. Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt medyczny, w którym można było zmierzyć ciśnienie krwi oraz zbadać poziom cukru. Zainicjowany w ramach warsztatów tanecznych polonez zgromadził wielu na placu parkingowym i płynnie wprowadził w atmosferę zabawy i ucztowania…  Te odbywały się  już – z racji chłodu i nie tylko - w budynku świetlicy.  Radość ze spotkania potęgowały wesołe tańce w rytm muzyki „na żywo”, pyszny „szwedzki stół”  przygotowany wspólnymi siłami klubowiczów i  mieszkańców obu sołectw, a także nastrój stworzony przez uczestników zabawy, którzy  hołdowali w tym dniu zasadzie, która mówi, że to nie pogoda za oknem, ale pogoda ducha jest najważniejsza…      

 

w
w
w
w
w
w
w
w

Strony w dziale:

Strony w dziale: