W obecności duchownych, radnych Gminy Siemiatycze, wielu sołtysów, Wicestarosty Siemiatyckiego Marka Bobla, a przede wszystkim mieszkańców Bacik Dalszych i okolicy, 11 stycznia oficjalnie otwarto Klub „Senior +” w tej miejscowości.

 

     - Szanowni państwo. Ten obiekt bardzo długo czekał na jakikolwiek remont. Budynek znajdował się w opłakanym stanie. Trzeba było go ratować, bo nawet ściany zaczęły pękać. Sporym światełkiem w tunelu dla tego miejsca okazał się właśnie projekt dotyczący tworzenia klubów „Senior+, z czego udało nam się skorzystać. Jestem przekonany, że wyremontowanie tego miejsca to pierwszy etap funkcjonowania tej świetlicy. Za jakiś czas zaczną się tutaj zajęcia dla seniorów, co będzie kolejnym elementem działalności tego Klubu. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu – mówił podczas Wójt Edward Krasowski.

   - Mieliśmy jedną z najgorszych świetlic na terenie gminy Siemiatycze, teraz jest ona najprawdopodobniej najpiękniejszą. Wypada tylko cieszyć się. Już zaplanowaliśmy organizację choinki dla dzieci, a przy pomocy samorządu chcemy organizować tutaj kolejne wydarzenia. Będziemy dbać o tę świetlicę – powiedział sołtys Bacik Dalszych, Andrzej Golonko.

   Podczas otwarcia było symboliczne przecięcie wstęgi, miejsce zostało wyświęcone, wystąpiła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Tołwinie.

   To drugie takie miejsce na terenie Gminy Siemiatycze, po generalnym remoncie oraz przekształceniu świetlicy. Pierwszy klub „Senior+” w gminie Siemiatycze powstał pod koniec 2017 r. w Krupicach. Są zaawansowane plany w celu utworzenia trzeciego klubu Senior+” - w Rogawce, na bazie zabytkowej świetlicy. Wniosek o dofinansowanie utworzenia kolejnego Klubu został już złożony do Wojewody Podlaskiego.

    W bieżącym roku planuje się dokończenie zagospodarowania placu wokół Klubu w Bacikach Dalszych.

 

 

 

 

   Klub "Senoir+" w Bacikach Dalszych w pełnej okazałości: