26 kwietnia na scenie Przedszkola Gminnego w Siemiatyczach po raz pierwszy odbył się gminny etap festiwalu Piosenki Przedszkolaka Mama, tata i ja...”.

  Festiwal ma charakter konkursu. Jego ideą jest zaprezentowanie przez uczestnika, lub uczestników, utworu muzycznego, z podkładem muzycznym, lub bez podkładu. Można występować solo (przedszkolaki), lub w zespole (np. zespół rodzinny, złożony z dziecka i jednego, lub obu rodziców, albo z rodzeństwem). Na gminny etap zdecydowanie więcej zgłoszonych zostało solistów. Uczestnicy reprezentowali dwa przedszkola: gminne z Siemiatycz, oraz z Czartajewa.

   Wykonawców oceniała komisja w składzie: pani Anna Łempicka (przewodnicząca komisji, pracownik przedszkola, specjalista m.in. rytmiki), oraz panowie Łukasz Szuba (wokalista), i Roman Umiastowski (radny Gminy Siemiatycze). Zdaniem komisji, spośród solistów, najlepiej zaprezentował się Gracja Mlonka (6 lat) z przedszkola Czartajewie, z piosenką „Moja rodzina” i to on będzie reprezentował Gminę Siemiatycze na etapie wojewódzkim konkursu. Z kolei w kategorii "zespoły rodzinne" najlepiej zaprezentowała się rodzina Kryńskich (Blanka, Kacper i Katarzyna) i ta rodzina również pojedzie na finał wojewódzki do Białegostoku.