W niedzielę, 16 czerwca po raz drugi ulicami Siemiatycz przejdzie „Marsz dla Życia i Rodziny”.

 

   Wydarzenie rozpocznie się Mszą Św. sprawowaną o godz. 12.00 w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli. Po nabożeństwie uczestnicy wydarzenia przejdą ulicami: Górną, Grodzieńską, do pl. Jana Pawła II. W godzinach 13.10 – 14.20 a w/w ulicach mogą występować utrudnienia w ruchu. Finał Marszu zaplanowano o godz. 14.30 przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP, gdzie odbędzie się wspólna Agapa, urozmaicona zabawami i konkursami.

   Marsz wspomaga m.in. Gmina Siemiatycze.

   Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia, oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Są przede wszystkim świętem rodzin. Są okazją d tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. Tegoroczny marsz odbędzie się pod hasłem „Polska rodziną silna…”.

   Organizatorem Marszu w Siemiatyczach jest Akcja Katolicka Oddział w  Siemiatyczach.

 

 

marsz zycia 2029 zap