Prawie 300 zawodników i zawodniczek, w kategoriach wiekowych 2011, 2012 i 2013, skupił piłkarski turniej „O Puchar Wójta Gminy Siemiatycze”, rozegrany 8 września, na stadionie przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie.

  Drużyny przyjechał z: Łukowa, Białej Podlaskiej, Węgrowa, Łap, Hajnówki, gospodarzami były drużyny z Siemiatycz, zaś głównym organizatorem KS „Cresa” Siemiatycze.

  Czartajewski stadion został podzielony na cztery części, by mecze rozgrywać jednocześnie. Rywalizacja była zacięta, młodzi piłkarze walczyli o każdą piłkę, padło wiele bramek. Jednak na koniec wszystkie drużyny zostały potraktowane jednakowo, jak zwycięzcy. Każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom, zaś zawodnik - medal. Do tego był poczęstunek, napoje.

 Turniej został współfinansowany przez Gminę Siemiatycze.