W dniu 28.09.2019 r. około godz. 11.00 patrolujący granicę państwa strażnik graniczny zauważa pożar lasu w miejscowości Niemirów (gm. Mielnik), który rozwija się w kierunku pasa granicznego. Funkcjonariusz przekazuje informację o pożarze na numer alarmowy 998……

  – to pierwsze założenie taktyczne (z dwóch zaplanowanych), które miało miejsce podczas ćwiczeń sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, wytypowanych jednostek OSP z poza systemu, służb współdziałających  w miejscowości Niemirów pow. siemiatycki.

 

niemirow 2019 11

 

Tematem ćwiczeń było:

  - organizacja akcji ratowniczo-gaśniczej podczas gaszenia pożaru lasu położonego na terenach przygranicznych,

- prowadzenie działań w zakresie podstawowym z ratownictwa wodnego na rzece Bug, działania z zakresu ratownictwa technicznego i medycznego.

 

niemirow 2019 07

 

  W ćwiczeniach uczestniczyło ok. 100 osób w tym Państwowa Straż Pożarna w Siemiatyczach, Zakładowa Straż Pożarna w Adamowie, jednostki OSP w KSRG: OSP Drohiczyn, OSP Dziadkowice, OSP Grodzisk, OSP Mielnik, OSP Moszczona Królewska, OSP Perlejewo, OSP Siemichocze, OSP Kajanka, OSP Milejczyce, wytypowane jednostki OSP z poza systemu: OSP Niemirów, OSP Oksiutycze, OSP Sutno, OSP Tokary, OSP Wilanowo, służby współdziałające: Policja , Straż Graniczna, Nadleśnictwo Nurzec.

 

niemirow 2019 09

niemirow 2019 14

niemirow 2019 06a

      fot. KP PSP Siemiatycze