17 listopada Ochotnicza Straż Pożarna z Krupic świętowała swoje 95-lecie.

 

osp krupice 90 2019 01

 

  Była więc to okazja do uroczystego spotkania, wielu ważnych i wzniosłych słów, wręczenia upominków, podziękowań, listów gratulacyjnych. Do świetlicy w Krupicach, gdyż tam świętowano ten jubileusz, przyjechało wielu znamienitych gości, m.in. Starosta Siemiatycki Jan Zalewski, wraz z Wicestarostą Markiem Boblem, jak również Wójt Gminy Siemiatycze Edward Krasowski, Jan Okuniewski - prezes zarządu powiatowego OSP. Gospodarzem wydarzenia był Jerzy Sitarski - prezes OSP Krupice, jednocześnie komendant Pwoiatowy PSP w Siemiatyczach. Straż z Krupic otrzymała wiele pamiątek, które powiększą tego typu dorobek tej organizacji.

 

osp krupice 90 2019 06

 

Obecnie straż w Krupicach liczy 19 członków. Nie jest to jednostka pierwszego rzutu w przypadku zdarzeń. To jednostka, która rzadko bierze udział w likwidacji zdarzeń, ze względu na swój charakter - niewielki samochód typu Lublin, podstawowe wyposażenie.

Gratulujemy jubileuszu!

 

osp krupice 90 2019 04

osp krupice 90 2019 02